Fotoakcja – Zwierzakom pstryk! cz.2

Wczoraj odbyła się zapowiedziana wcześniej Fotoakcja w zabrzańskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.
Więcej na ten temat na naszym Fotopstrykowym blogu.
Przyznać trzeba, że schronisko w Zabrzu ma fantastyczną obsługę, której należą się wielkie brawa za utrzymanie psich legowisk i kojców w czystości, psów w dobrej kondycji, w zdrowiu i radości – wiele psiaków chodzi luzem i są dopieszczane przez dziewczyny – wolontariuszki i pracownice schroniska. Inne są wyprowadzane na spacery i puszczane na zmianę, kojcami na wybiegi. W jednym kojcu znajduje się od jednego, dużego psa do czterech malutkich, nie ma więc “przegęszczenia”, psy się nie atakują wzajemnie, bo są odpowiednio dobierane. Nie widziałam ani jednego wychudzonego psa!! Trochę było spasionych ale tym lepiej dla nich :D
Wiem, wielu powie “żadne schronisko nie jest DOBRE”. To prawda, ale to my, ludzie wyhodowaliśmy gatunek Canis Familiaris i to my jesteśmy odpowiedzialni za jego byt w naszym, ludzkim świecie. Tymczasem fakt jest taki, iż wiele psów NIE MA domów.. Są wyrzucane przez nas na ulicę, oddawane do schronisk lub przywiązywane do drzew w lesie i zostawiane na śmierć przez wygłodzenie. Dlatego schroniska były, są i będą. I oby było ich najwięcej w stanie takim, jakim jest Psitulmnie! Byłam w wielu schroniskach i widziałam na prawdę okropne warunki w jakich trzyma się zwierzęta, wystarczy przeszukać w tym temacie internet.
Wiadomo, że pieniądze dla schroniska to nie wszystko, przede wszystkim liczy się obsługa – pracownicy i wolontariusze. Jeśli ONI mają dobrą wolę, zwierzętom też będzie dobrze, w czystości i z pełnym brzuchem, godnie doczekają się nowego domu.
Przy schronisku w Zabrzu-Biskupicach leżał pies.. Nie wiem czy był schroniskowy, czy się przybłąkał, ważne, że sam z własnej woli tam był. Inny pies, którego wolontariuszka wzięła na spacer, po spuszczeniu ze smyczy sam przypędził do furtki i piszczał, żeby go wpuścić!! Zadbany, tłuściutki, merdający ogonem! Nigdy nie widziałam czegoś podobnego i moim zdaniem, schronisko to zasługuje na miano “przykładnego” :)
Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego, że psy nigdy nie czują się dobrze w schronisku, niech zajrzy na strony niektórych hodowli psów rasowych i przemyśli to..

psitulmnie-30 psitulmnie-35 psitulmnie-71 psitulmnie-73 psitulmnie-biuro-01 psitulmnie-biuro-02

3 thoughts on “Fotoakcja – Zwierzakom pstryk! cz.2

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s