Wracamy do zdrowia :)

Źle już było. Pan doktor, do którego Abra trafiła zaraz po wypadku, po zrobieniu USG w zasadzie zakończył leczenie. Nie dostałyśmy do domu żadnych leków, tylko prikaz obserwacji. Abra zrobiła się apatyczna, ciągle spała i “zapadało” jej się oko. Nie wykazywała żadnych reakcji na ruch i światło z lewej strony głowy. Obserwować i czekać. Kto tak potrafi??

Zdecydowałam się na wizytę u dr Gierka. Kiedy Abra miała roczek obcięła sobie któregoś wieczora palca biegając po lesie w WPKiW, wyglądało to bardzo kiepsko, zrobiłam opatrunek i rano byłyśmy jako pierwsze u dr Gierka w lecznicy, z niewielkimi jednak nadziejami.. Obejrzał ją i stwierdził, że zaryzykuje operację, mimo upływu kilkunastu godzin (jeśli się nie uda, miał obciąć palca i zostawić do zarośnięcia – “ziarninowania” czy cuś). Udało się – śladu po operacji nie ma, a Abrunia po miesiącu śmigała jak nowa :) Nabrałam do tego lekarza zaufania, nie było jednak potrzeby chodzić do niego aż do teraz.. Oczywiście zbadał ją skrupulatnie, cierpliwie, bez niepotrzebnych, gwałtownych ruchów, Abra stała bardzo spokojnie, pozwoliła sobie podnieść pensetą trzecią powiekę i świecić do chorego oka. Pozwoliła też bez piśnięcia otworzyć niewielką ale brzydką rankę w nodze i przeczyścić ją. Dostała steryd, antybiotyk, witaminy i krople do oczu. Nie wiem co bardziej jej pomogło, czy też tylko dotyk “magicznych rąk” doktora :) ale rano przywitała mnie spojrzeniem OBU OCZEK!!!!!!!!!! Nic bardziej nie mogło mnie ucieszyć :):)
Nie są to jeszcze oba oczka dawnej Abruni ale reaguje tym chorym!! Zaczyna je być widać, powieka górna się uniosła, czekam teraz aż opadnie trzecia powieka i za tydzień wizyta kontrolna. Doktor Gierek dał nam duuużo nadziei i tak będziemy obserwować moją sunie przez kolejne tygodnie.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim krewnym i znajomym za wsparcie!!
Abra & Ania

abrunia-03

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s